gallery
  • 20 Eki
  • 2023

HAFIZLIK BELGESİ TAKDİMİ

Sancaktepe Özel Safa Okulları olarak Örgün Eğitimle Beraber Hafızlık Eğitimini de tamamlayan 3 öğrencimize müftümüz hafızlık belgelerini taktim etti.

Müftümüz Ertuğran Mehmet Soylu; "Kur'anı Kerim Allah'ın kitabıdır. Peygamberimiz, "Kalbinde (ezberinde) Kur'an'dan bir miktar bulunmayan kimse harap ev gibidir." buyurur. Biz Müslümanlar Kur'an-ı Kerimi okumakla, öğrenmekle, ezberlemekle ve kuranın dediği gibi yaşamakla sorumluyuz. Değerli hafız kardeşlerim, şunu unutmayalım ki her büyük emanet beraberinde büyük sorumluluklar da getirir. Bu büyük şerefi taşıyabilmenin 2 büyük şartı vardır: O kutlu kitabı sadece okumak değil, mesajını anlamak ve anladığımız bu hakikatleri hayatımıza tatbik etmek gerekir. Sizden beklenen Kur'an-ı Kerim'in aydınlık yolu içinde çağın parmakla gösterilen örnek ve aydın Müslümanları olarak yürümektir" dedi.

Hafızlığını tamamlayan öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Müftü Soylu, hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen bütün idareci ve öğretmelere teşekkürlerini iletti. Bunun yanı sıra Sancaktepe ilçe Müftümüz Ertuğran Mehmet SOYLU, Diyanet işleri başkanlığının çıkartmış olduğu "Peygamberimiz İman ve İstikamet" adlı kitabı kurum müdürümüz Mustafa ÇAKAN beye taktim etti.

HABER FOTOĞRAFLARI